آوسبیلدونگ چیست؟

آلمان یک سیستم آموزشی دوگانه با نام آوسبیلدونگ (Ausbildung) دارد که به افراد، هم از کشورهای اتحادیه اروپا و هم از دیگر کشورهای غیر اروپایی، اجازه می دهد تا در شرکت های آلمانی به عنوان کارآموز فعالیت کنند و در همان زمان نیز، آموزش های لازم آن تجارت یا حرفه را می بینند.

در واقع آوسبیلدونگ دوره ای مانند آموزش های فنی و حرفه ای است که فرد را در قالب یک دوره عملی و تئوریک آموزش می دهند و مستقیما برای بازار کار آماده می کند. علاوه بر این، کارآموز حین کار و آموزش، حقوق دریافت می کند. در حال حاضر بیش از 330 حرفه برای کارآموزی ارائه می شود و سالانه بیش از 500.000 قرارداد جدید کارآموزی توسط شرکت های آلمانی منعقد می شود.

حداقل تحصیلات مورد نیاز برای آوسبیلدونگ دیپلم است.البته هیچ تفاوتی ندارد که دیپلم فرد، در چه گروه موضوغی ای باشد. علاوه بر این کارآموز باید حداقل سطح B1 زبان آلمانی را دارا باشد. سن مطلوب دوره های آوسبیلدونگ، 18 الی 35 سال است که بسته به شرایط و دوره انتخابی، ممکن است افراد بالای 35 سال نیز جذب شوند.

ویدا آوسبیلدونگ چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

افراد با آگاهی از ویژگی های شخصیتی، علاقمندی و توانمندی های خود و بررسی شغل های مختلف، انتخاب صحیحی را در خصوص راه های رسیدن به شغل مطلوب خود انجام می دهند و می توانند در شغل مناسب خود پذیرش بگیرند.

بالغ بر 330 موقعیت شغلی متفاوت در کشور آلمان وجود دارد که برای تمام آن ها دوره های آوسبیلدونگ برگزار می شود. دوره های دوگانه آوسبیلدونگ احتیاج به پیش نیاز خاصی ندارند اما زبان آلمانی قطعا پیش نیاز این دوره هاست که فرد برای پذیرش در شرکت های آلمانی، باید حداقل سطح B1 زبان آلمانی را داشته باشد. دوره آموزش زبان آلمانی اوسبیلدونگ، با به کارگیری اساتید مجرب در مجموعه ویداآوسبیلدونگ برگزار می شود.

متقاضیانی که قصد دارند برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ اقدام کند، باید مدارک مورد نیاز را به سفارت آلمان تحویل دهند. متقاضیان باید ترجمه مدارک تحصیلی، گواهی داشتن تمکن مالی، گواهی دوره ها و سوابق کاری مرتبط و … را ارئه دهند. همچنین یک بیمه درمانی معتبر، حداقل برای مدت زمان پیش از شروع دوره کارآموزی نیز از الزامات آوسبیلدونگ است. تمام این مراحل تا زمان اخذ ویزا، با پشتیبانی، مشاوره و همراهی ویداآوسبیلدونگ انجام خواهد شد.

اخذ پذیرش از طریق اوسبیلدونگ شرایط خاص مربوط به خود را دارد. در رشته ها و شرکت های متفاوت، بسته به علاقه مندی و انتخاب شما، مراحل مختلفی باید طی شود که ویدااوسبیلدونگ تا زمان اخذ پذیرش در زمینه شغلی مورد نظرتان در کنار شما خواهد بود.

میزان حقوق دریافتی در رشته های مختلف، تا حد بسیار زیادی تفاوت دارد. برخی رشته ها حقوق بالاتری نسبت به بقیه دارند. از جمله مراقبت پرواز، پرستاری، فناوری اطلاعات و … . بسیار مهم است شما مهارت و سابقه فعالیت در زمینه شغل موردنظرتان را داشته باشید تا بتوانید راحت تر در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنید. ویداآوسبیلدونگ در این مرحله نیز همراه شما است و دوره های مهارتی در رشته های درآمدزا را برگزار میکند.

تحقیق و انتخاب مرکز آموزشی در آلمان، برای گذراندن دوره کارآموزی از اهمیت زیادی برخوردار است. ارسال درخواست به مرکز و پیگیری منظم آن جهت ارسال مدارک مورد نیاز در هر بازه مانی نیز، از نکاتی است که باید به آن توجه داشت. تمامی مراحل ثبت نام ، که بسته به حرفه و شغل مورد نظرتان متفاوت است، با پشتیبانی و همراهی ویداآوسبیلدونگ به راحتی برای متقاضیان انجام خواهد شد.

زمانی که قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را دارید، به این علت که آشنایی با محیط اطرافتان ندارید، ممکن است نگرانی هایی داشته باشید. از جانب ویداآوسبیلدونگ، پشتیبانانی جهت حمایت و همراهی حضوری کارآموزان حاضر هستند و در کنار آن ها قرار می گیریند تا میزان دغدغه و نگرانی های آن ها را به حداقل برسانند.

بسیاری از افراد شرکت کننده در دوره های آموزشی آوسبیلدونگ، آشنایی با شهر  و محل آموزش خود ندارند به همین دلیل ممکن است نگران یافتن محلی مناسب برای اسکان خودشان باشند. ویداآوسبیلدونگ به کارآموزان کمک می کنند تا محل اقامت خود را در شهر مورد نظرشان به راحتی پیدا کنند و تا زمان اقامت کامل در کنار آن ها خواهند بود.

نحوه استفاده از خدمات

متقاضیان محترم، جهت تعیین وقت مشاوره رایگان، با روش های ذیل می توانند با کارشناسان ما، ارتباط ایجاد کنند:

شماره تماس: 02632706488

دایرکت پیج: viidaausbildung

شماره واتساپ: 09059885673

شماره تلگرام: 09059885673

 

پس از درخواست مشاوره، محل برگزاری جلسه توجیهی، اعلام خواهد شد.