معرفی

واحد خدمات فناوری و تجاری‌سازی شرکت ویدا انرژی سبز، در جهت تسهیل و نظام ­مند کردن فرایند انتقال فناوری و تجاری ­سازی ایده ­ها و دستاوردهای پژوهشی و همچنین پیاده­ سازی و نهادینه کردن فرایند نوآوری، با بهره­ مندی از متخصصین توانمند و همکاری شرکت­های پویا و دانش محور، ایجاد شده است و در راستای سیاست­های علمی، صنعتی و فناوری کشور و مطابق با برنامه راهبردی پژوهش و فناوری شرکت، خدمات فناورانه را به متقاضیان، ارائه می­ نماید.

اهداف:

تجاری­ سازی دستاوردهای پژوهشی تیم های تحقیقاتی و واحدهای تحقیق و توسعه شرکت‌ها.

پیاده ­سازی و نهادینه کردن فرایند نوآوری

نظام­ مند کردن فرآیند انتقال فناوری و تجاری ­سازی.

مشارکت با سرمایه ­گذاران خصوصی و دولتی در طرح­­ها و ایده­ های نوآورانه.

بازاریابی و توسعه بازار شرکت‌ها.

ایجاد ساختاری برای شناسایي، رصد و توسعه فناوری و تولید محصولات دانش بنيان.

امکانات و خدمات

بخش خدمات فناوری و تجاری­ سازی شرکت ویدا انرژی سبز، در راستای نیل به اهداف خود، خدمات خود را از طریق دفتر ارائه می­نماید:

دفتر تجاری­ سازی

یکی از دلایل اصلی سرعت پیشرفت و توسعه تکنولوژی در کشورهای صنعتی توجه به فرایند تجاری ­سازی طرح های نوآورانه بوده است. عدم توانایی لازم جهت تجاری­ سازی و پیاده ­سازی دستاوردهای پژوهشی در محصولات و فرایندهای جدید و عرضه آن ها به بازار یکی از نقاط ضعف عمده کشورهای در حال توسعه در فرایند صنعتی شدن می­باشد. در این کشورها ایجاد ارزش افزوده اقتصادی از طریق مدیریت تحقیق و توسعه، خلق درون­زای تکنولوژی، تجاری ­سازی و تکمیل چرخه تحقیقات تا بازار به علت نبود تعاملات لازم جهت همکاری­ های اثربخش سه جانبه عملاً با مشکلات عدیده­ ای مواجه است.

با توجه به پتانسیل­های موجود، دفتر تجاری ­سازی فناوری در مرکز خدمات فناوری و تجاری­ سازی شرکت ویدا انرژی سبز، شکل گرفته است.

هدف از ایجاد این دفتر، هدایت و تجاری ­سازی فعالیت­ها و ایده­ های نوآورانه صاحبان ایده، کسب و کارهای نوپا، کسب و کارهای نیمه صنعتی و نتایج فعالیت‌های بخش تحقیق و توسعه شرکت‌های صنعتی، در راستای سیاست­های علمی و فناوری کشور می­باشد، به صورتی که حقوق مادی و معنوی آن ها حفظ و حراست گردد و در مقیاس بزرگتر به شکل‌گیری و بقای فعالیت­های نوآورانه کمک شود تا چرخه نوآوری از ایده تا بازار تکمیل گردد.

خدمات دفتر تجاری سازی:

خدمات سرمایه ­گذاری و ارائه تسهیلات، ضمانت نامه و غیره برای شرکت‌ها.

مشارکت با سرمایه­ گذاران خصوصی و دولتی جهت سرمایه­ گذاری در طرح­ها و ایده ­های تایید شده در این واحد.